Skalne Miasto to pasmo skalne, które możemy podziwiać korzystając z dwóch szlaków: Adrszpaskie Skały oraz Teplickie Skały. Wejście Teplickich Skał znajduje się ok. 2 km za miejscowością Teplice nad Metují w kierunku na Adrspach, natomiast Adrszpaskie Skały rozpoczynamy zwiedzać bezpośrednio z miejscowości Dolny Adrspach. Każdy ze szlaków zajmuje ok. 3-4 godz., a warto zwiedzić oba, gdyż formacje skalne tych dwóch obszarów różnią się od siebie charakterem i nie może być mowy o powtarzalności widoków.

 

Broumovskie Steny (Broumovskie Ściany) to system skalnych miast i wąwozów zbudowanych z piaskowca, rozpostarty pomiędzy polskim Szczelińcem a Skalnym Miastem w Czechach, który w odróżnieniu od tych dwóch atrakcji, jest relatywnie rzadko odwiedzany przez turystów. Oczywiście to tylko jedna z wielu zalet tego miejsca.

 

 

 

Broumov to senne miasteczko w czeskich Sudetach, nad którym dominuje potężna bryła barokowego opactwa benedyktyńskiego, zbudowanego na szczycie skalnego urwiska.

 

 

 

 

Czeski Raj, słynący z zamków i miast skalnych, to wymarzone miejsce do wypoczynku. Prażanie uwielbiają spędzać w tych stronach weekendy i dłuższe urlopy. Przyjeżdżają tu amatorzy wspinaczki, rowerzyści, wędrowcy oraz wczasowicze, którzy mają ochotę poleniuchować na plaży. Czynny czy bierny wypoczynek turyści urozmaicają sobie zwiedzaniem zamków, pięknie odrestaurowanych pałaców i muzeów.